پايگاه سلمان فارسي همكار افتخاري مي‌پذيرد.      سلمان فارسي؛ نماد عدالت، پارسايي، بصيرت، آزادي      پايگاه سلمان فارسي از مقالات، گزارش‌ها، تصاوير و اسناد ارزشمند شما استقبال مي‌كند.      
عجيب تر از اين ديده اى! ديده اى كه خالق مخلوق را براى همنشين خود بخواند ولى مخلوق اجابت نكند و در حالى كه آقا مناجات بنده و انس او را دوست دارد، بنده از قبول عنايت او خوددارى كند؟ پس با تأسف و اعتراف به غفلت‌هاى خود و با ناچارى جواب مى گوييم: بله!
اخبار ویژه
تمامي مشكلات جامعه از بي‌اخلاقي است
آيت الله صافي گلپايگاني:
امروز بيشتر از هر زماني جامعه ما به اخلاق احتياج دارد. متأسفانه بداخلاقي در اجتماع زياد شده است و مشكل اصلي همين است. اگر همه مسئولان و مردم فقط در خط اخلاق اسلامي قدم بردارند مشكلات مملكت حل مي‌شود. با صداقت و راستي مي‌توان جامعه را از گرفتاري نجات داد.
مبادا در مسئله امر به معروف و نهي از منكر اهانتي به ديگران شود
آيت‌الله نصرالله شاه‌آبادي در جمع گروه امر به معروف و نهي از منكر بشير اظهار داشت: كسي كه مي‌خواهد جزو آمران به معروف و ناهيان از منكر باشد بايد ابتدا خودش را امر و نهي كند
در اثر چشم‌چراني ازدواج جوانان به تأخیر می افتد
آیت الله ابراهیم امینی:
من به جوانان توصیه می کنم که چشم چرانی نکنید، زیرا به زیان دنیا و آخرت شماست و روان شما را مشوش می کند. به واسطه همین چشم چرانی که یکی از مشکلات جامعه ماست، گاهی برخی جوانان سخت پسند شده و ازدواج آنان به تأخیر می افتد.
کسانی که دیگران را تخریب می‌کنند زودتر به چاه می‌افتند
آیت‌ الله جوادی آملی:
هیچ کس نمی‌تواند از طریق گناه به مقصد صحیح برسد زیرا هدف وسیله را توجیه نمی‌کند؛ چنانچه فردی بخواهد از راه تخریب و تهمت به هدفش برسد زودتر از سایرین به چاه می‌افتد و اگر برای نجات از خطر این کار را می‌کند بداند که زودتر از دیگران به همان خطر دچار می‌شود.
تخت فولاد، محل نمایش گذشت و فداکاری است
تولیت بنیاد علمی فرهنگی هاد:
تولیت بنیاد علمی فرهنگی هاد گفت: تخت فولاد محل نشان دادن عمری گذشت و فداکاری علما و بزرگانی دانست که تمام مراحل زندگی آن‌ها و وجود معنوی آنان الگویی برای ما می‌باشد.
توصیه‌های آیت‌الله ناصری به اساتید اخلاق حوزه
کسی که مومن به خداوند متعال است و به معاد و سوال و جواب در آن و رب الاربابی خداوند در همه هستی معتقد است، خودش را درمحضر خداوند احساس می کند و در نتیجه به طرف گناه نرفته و از انجام گناه و لغزش و معصیت پرهیز می کند.
«ادب» و دوری از «هتاکی» حتی در صحبت با مخالفان یکی از مسائل مهم در سبک زندگی اسلامی است
مقام معظم رهبري:
یکى از کارهاى مهم ادب است. فرنگى‌ها در برخوردهاى معمولى‌شان خیلى مقیّد به ادب نیستند؛ ما ایرانى‌ها از قدیم معروف بودیم به اینکه در گفتارهایمان، در مخاطباتمان ملاحظه‌ى ادب را میکنیم؛ احترام طرف مقابل را حفظ میکنیم. اینها میخواهند این را عوض کنند و متأسّفانه یک جاهایى هم موفّق شده‌اند.
خاطرات دختر علامه طباطبایی از زندگی صمیمی پدر و مادرش
وقت شناسی در زندگی پدرم اهمیت بالایی داشت به گونه ای که اگر مساله ای پیش می آمد، مادرم از پدرم پنهان می کرد چون معتقد بود وقت ایشان با ارزش است و اگر ساعتی از کار خود عقب بماند گناه کرده است.
زنگ خطر حراج علم چه موقع به گوش می‌رسد؟
علیرضا کمری:
دردانگیز و تأسف‌بار است وقتی شما با فاصله‌ای چندمتری از دانشگاه مشاهده می‌کنید عَلنا بازار پایان‌نامه‌نویسی، رساله‌نویسی دانشگاهی و پذیرش سفارش برای مقالات ISA را تبلیغ و صدایی به اعتراض از جایی و کسی برنمی‌خیزد که چرا و چگونه دانش به کالایی بَدَل شده است که دستفروشان پیاده‌روها آن را فریاد می‌کنند.
آیت الله آقامجتبی تهرانی با سلام به امام رضا(ع) از دنیا رفتند
دکتر محسن اسماعیلی:
محسن اسماعیلی شاگرد آیت‌الله العظمی آقامجتبی تهرانی گفت: آقا چند ساعت قبل از فوتشان که حالشان مساعد نبود دائم ذکر السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) و السلام علیک یا اباالفضل(ع) می‌گفتند، اما در آخرین لحظات عمرشان فرمودند السلام علیک یا اباالحسن(ع)
خاطره همسر میرزا کوچک‌خان از آخرین دیدارشان
من با زندگی ساده و شرافتمند توام با فقر و قناعت خو گرفته ام و چون آمیخته به ریا و تصنع نیست، آن را محبوب و لذت بخش می شمارم و معتقد هستم که بهترین لذات جهان هستی، راحتی روح و آسایش وجدان است.
بين يك لحظه ملاقات امام علي (ع) و يك عمر زندگي با ملكه زيبايي، كدام يك را انتخاب مي‌كني؟
متفكر و فيلسوف بزرگ، حضرت علامه محمدتقي جعفري; در تابستان 1376 در جمع تعدادي از انديشمندان دربارة مهم‌ترين عامل موفقيت خويش در تحصيل علم و ترويج معارف نوراني اسلام و موفقيتي كه در شرح و تفسير نهج ‌البلاغه كسب نموده است، خاطره‌اي تكان‌دهنده و الهام‌بخش نقل كرد
شايد سخن حق » تندروي
شايد سخن حق » ذوق ِ مدرسه
دغدغه‌هاي مددكار » هفته دفاع مقدس گرامی باد
دغدغه‌هاي مددكار » هفته دفاع مقدس گرامی باد
دغدغه‌هاي مددكار » هفته دفاع مقدس گرامی باد
ناتور » سایه مرگ
سفينه » هشت بار؟!
اباحنانه » خفه گی
ريگ متين » ویدءوچک
شقايق‌هاي وحشي » سلام
دلشوره‌هاي من » (بدون عنوان)
دلشوره‌هاي من » مي گذره زندگي
گذر اقاقيا » کورسوی امید
بيد مجنون » نیمه‌تمام
خرد منتقد » تا اطلاع ثانوی
ريگ متين » پارک لاله