کسی که مومن به خداوند متعال است و به معاد و سوال و جواب در آن و رب الاربابی خداوند در همه هستی معتقد است، خودش را درمحضر خداوند احساس می کند و در نتیجه به طرف گناه نرفته و از انجام گناه و لغزش و معصیت پرهیز می کند.
پايگاه سلمان فارسي همكار افتخاري مي‌پذيرد.      سلمان فارسي؛ نماد عدالت، پارسايي، بصيرت، آزادي      پايگاه سلمان فارسي از مقالات، گزارش‌ها، تصاوير و اسناد ارزشمند شما استقبال مي‌كند.      
خاطرات دختر علامه طباطبایی از زندگی صمیمی پدر و مادرش
وقت شناسی در زندگی پدرم اهمیت بالایی داشت به گونه ای که اگر مساله ای پیش می آمد، مادرم از پدرم پنهان می کرد چون معتقد بود وقت ایشان با ارزش است و اگر ساعتی از کار خود عقب بماند گناه کرده است.
آیت الله آقامجتبی تهرانی با سلام به امام رضا(ع) از دنیا رفتند
دکتر محسن اسماعیلی:
محسن اسماعیلی شاگرد آیت‌الله العظمی آقامجتبی تهرانی گفت: آقا چند ساعت قبل از فوتشان که حالشان مساعد نبود دائم ذکر السلام علیک یا اباعبدالله الحسین(ع) و السلام علیک یا اباالفضل(ع) می‌گفتند، اما در آخرین لحظات عمرشان فرمودند السلام علیک یا اباالحسن(ع)
اظهارات جالب رئیس الازهر درباره اختلافات شیعه و سنی
«شیخ احمد لطیب» رئیس دانشگاه الأزهر مصر، در مصاحبه‌ای با شبکه “نیل” در مصر گفت مذهب شیعه یکی از مذاهب اسلام است و اشکالی ندارد پیروان مذاهب اهل سنت، شیعه شوند همانگونه که پیروان یکی از مذاهب چهارگانه اهل سنت به مذهب دیگری می‌روند.
به کمین نشستن برای برملا کردن گناه دیگران، از خود گناه هم بدتر است
حجت الاسلام و المسلمین قرائتی:
سخن چینی از دیگر گناهان بزرگی است که توسط زبان انجام می گیرد به یاد دارم که یک بار کسی نزد من آمد و یک عکس آورد و گفت نگاه کن فلان آقا با فلان خانم چقدر راحت هستند من به آن فرد گفتم تو کارت بدتر از آن هاست زیرا به کمین نشسته ای تا گناه آنان را برملا کنی
اگر از زمین خوردن رقیب خوشحال شویم، در سیر و سلوک طفل راهی بیش نیستیم
حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدحسن خمینی:
ما ابتدا باید ببنیم چه مقدار بد دیگران را می‌خواهیم، چقدر حسد و بغض به هم‌نوع داریم و اگر دشمن و رقیب زمین خورد، آیا خوشحال می‌شویم و اگر به او بد بگویند آیا خوشحال می‌شویم؛ اگر این‌گونه‌ایم، در سیر و سلوک طفل راهی بیش نیستیم.
دنیا آبروبر است
آیت‌ الله جوادی آملی:
بازي‌هایی شبیه اینکه من بايد جلو بيفتم من بايد به فلان مقام برسم من بايد از هر راهي که شد به فلان پست برسم من بايد به اين مال دسترسي پيدا كنم و.... اين را مي‌گويند دنيا!
تخت فولاد، محل نمایش گذشت و فداکاری است
تولیت بنیاد علمی فرهنگی هاد:
تولیت بنیاد علمی فرهنگی هاد گفت: تخت فولاد محل نشان دادن عمری گذشت و فداکاری علما و بزرگانی دانست که تمام مراحل زندگی آن‌ها و وجود معنوی آنان الگویی برای ما می‌باشد.
کسانی که دیگران را تخریب می‌کنند زودتر به چاه می‌افتند
آیت‌ الله جوادی آملی:
هیچ کس نمی‌تواند از طریق گناه به مقصد صحیح برسد زیرا هدف وسیله را توجیه نمی‌کند؛ چنانچه فردی بخواهد از راه تخریب و تهمت به هدفش برسد زودتر از سایرین به چاه می‌افتد و اگر برای نجات از خطر این کار را می‌کند بداند که زودتر از دیگران به همان خطر دچار می‌شود.
درهای عرش دوباره باز می‌شوند و فرشتگان ندای این الرجبیون سرخواهند داد اینگونه است که سفره‌های برکت را می‌گسترانند و در کنار سجاده هر بنده‌ای حضور می‌یابند تا آرزوهای بلندش را به ملکوت برسانند. رغائب از میل، رغبت، بخشش و عطا می‌آید و امشب، به معنای میل بندگان است به طلب پروردگارشان و عطای بی‌منت خداوند جلیل المرتبه بر سر بندگانش.
نظر چند تن از مراجع تقليد درباره وظيفه قضات و رسانه‌ها در حفظ آبروي متهمان
اگر فردي مورد اتهام يا محاكمه در موردي خاص است، آيا قاضي، رسانه‌ها يا افراد ديگر شرعاً مجازند خارج از مورد اتهام، سوابق يا زواياي ديگر زندگي متهم را مورد كنكاش يا اعلام قرار دهند؟ آيا كسي حق دارد نسبت به او يا خانواده او متعرض آبرو يا هتك شود؟
تحولی نو در بیان احکام دینی+تصاویر
«رساله مصور» مطابق با فتاوای 7 تن از مراجع تقلید
گفتگو با حجت الاسلام علیرضا محمدی نژاد به بهانه کسب عنوان شایسته تقدیر سیزدهمین همایش کتاب سال حوزه برای اثر رساله مصور بود. کتابی که در آن به شیوه های نوین و تکنولوژی آموزشی و فرم ظاهری، در ارائه اثر توجه خوبی شده است.
در اثر چشم‌چراني ازدواج جوانان به تأخیر می افتد
آیت الله ابراهیم امینی:
من به جوانان توصیه می کنم که چشم چرانی نکنید، زیرا به زیان دنیا و آخرت شماست و روان شما را مشوش می کند. به واسطه همین چشم چرانی که یکی از مشکلات جامعه ماست، گاهی برخی جوانان سخت پسند شده و ازدواج آنان به تأخیر می افتد.
گفتگوي عارفانه‌ي ميرزا جواد آقا ملكي تبريزي با خداوند متعال و فرشته‌ي ماه رجب
عجيب تر از اين ديده اى! ديده اى كه خالق مخلوق را براى همنشين خود بخواند ولى مخلوق اجابت نكند و در حالى كه آقا مناجات بنده و انس او را دوست دارد، بنده از قبول عنايت او خوددارى كند؟ پس با تأسف و اعتراف به غفلت‌هاى خود و با ناچارى جواب مى گوييم: بله!
مبارزه، انقلاب و همه‌ی برنامه‌های حکومتی ما، به نیابت از امام زمان (عج) است
آيت الله هاشمي فسنجاني:
اصلا، مبارزه مان، انقلاب مان، و همه ی برنامه های حکومتی مان، به نیابت از ایشان است; چون، به عقیده ی شیعه، مشروعیت حکومت، در زمان غیبت، با اذن ایشان و خواست مردم است. بنابراین، وقتی که ما «ولایت فقیه» را می گوییم، منظورمان، کسی است که در صورت موافقت مردم و خواست مردم، از سوی امام زمان مأذون است.
در موضع تهمت نرو!
حجت الاسلام والمسلمين محسن قرائتی:
آیت الله بهجت به یک دختر بگوید عزیزم، همه خوشی می‌کنند. یک طلبه‌ی جوان به یک دختر بگوید: عزیزم، دادگاه ویژه‌ی روحانیت او را می‌گیرد. جاهایی که موضع تهمت است، محکم‌کاری کنید در آبرویتان.
اگر محل شغل و تحصيل هر كس در شهر خودش باشد، مایه خوشبختی اوست
آیت الله مجتبی تهرانی:
فرد پس از کار، نزد خانواده‌اش رفته و با آن‌ها خوش باشد. چنین شخصی، صبح‌ها چشمش را در خانواده‌اش باز می‌کند و بعد به سر کار می‌رود. شب هم سر خانه و زندگی‌اش بر می‌گردد. آیا باز هم ممکن است خطا کند و به بیراهه برود؟
نمی‌دانیم چمدان آيت الله بهجت چه شد
فرزند آيت الله بهجت:
پدرم هم در صحبت‌هایش داشت که گناه را کوچکش را هم نباید کوچک بشماری. همیشه می‌گفت اگر در بالاترین حد ترقی باشی و ببینی کودکی آجری جلوی پای نابینایی می‌گذارد تا او زمین بخورد و کودک بخندد و تو فقط یک لبخند زدی، همین کافی است تا تو را با مغز از آن بالا به پایین اندازد.
راز فریاد آیت‌الله بهجت (ره) هنگام سلام نماز
کم کم نسبت به فریادهای آیت‌الله بهجت (ره) هنگام سلام دادن آخر نماز حساس شده بودم، آخه چرا آقا فریاد می‌کشه؟ چرا داد می‌زنه؟ چرا با درد سلام می‌ده؟ حساسیتم طوری شده بود که خودم قبل از سلام‌های آقا سلام می‌دادم.
افراد در هر جایگاهی نیازمند استاد اخلاق هستند
حجت الاسلام حسن وطن‌خواه:
بخشی از آسیب هایی که در اجتماع متوجه افراد می شود به خاطر بد اخلاقی، ریاست طلبی، جاه طلبی، هوا و هوس است، حضرت امام(ره) که بالاترین مقام اجتماعی و سیاسی را داشت و سیاستش عین دیانتش بود، خود یک استاد اخلاق بود.
مبادا در مسئله امر به معروف و نهي از منكر اهانتي به ديگران شود
آيت‌الله نصرالله شاه‌آبادي در جمع گروه امر به معروف و نهي از منكر بشير اظهار داشت: كسي كه مي‌خواهد جزو آمران به معروف و ناهيان از منكر باشد بايد ابتدا خودش را امر و نهي كند
حضرت زهرا (علیهاالسلام) از منظر امیرالمومنین
منزلت و جایگاه رفیع حضرت زهرا علیهاالسلام در نزد حضرت علی علیه السلام نشانگر اوج شخصیت زن در نگاه اوست، یک زن می‌تواند چنان بالا رود که مایه مباهات و افتخار امام (علیه السلام) گردد.
جویندگان قبر مخفی حضرت فاطمه ابتدا باید سیره ایشان را دریابند
حجت الاسلام والمسلمین سید هاشم بطحائی:
مظلومیت حضرت فاطمه سلام الله علیها به این نیست که قبرشان مخفی است بلکه مظلومیتش در این است که روش و زوایای مختلف زندگی‌اش پنهان مانده است؛ کسانی که در پی مزار او هستند اول باید سیره او را فراگیرند.
هركس از حرام كام بگیرد، خدا سهم حلالش را كم می‌گذارد
حجت الاسلام و المسلمين محسن قرائتي:
بناست از حلال یك همسر خوبی گیرت بیاید، منتهی حالا می‌گویی: این دختر هم بد نیست، یك خرده او را ببینم. حالا یك بستنی با این بخوریم. یك خرده یك پاركی یك اس ام اسی به این بزنیم. یك دو ساعتی، چهار ساعتی با این پسر، با این دختر، تاب می‌خوری. شد؟ دو سال ازدواجت عقب می‌افتد.
حضرت زهرا (س) در منابع اهل سنت
قال رسول‌اللّه (صلى‌الله‌علیه‌وآله): خداوند دخترم فاطمه و فرزندانش و هرکس که آنان را دوست داشته باشد را از آتش جهنم جدا ساخته است و برای همین نام او "فاطمه"(جدا شده) است
بين يك لحظه ملاقات امام علي (ع) و يك عمر زندگي با ملكه زيبايي، كدام يك را انتخاب مي‌كني؟
متفكر و فيلسوف بزرگ، حضرت علامه محمدتقي جعفري; در تابستان 1376 در جمع تعدادي از انديشمندان دربارة مهم‌ترين عامل موفقيت خويش در تحصيل علم و ترويج معارف نوراني اسلام و موفقيتي كه در شرح و تفسير نهج ‌البلاغه كسب نموده است، خاطره‌اي تكان‌دهنده و الهام‌بخش نقل كرد
راز تأخير ظهور حضرت ولي‌عصر (عج)
آيت الله ناصري تشريح کرد:
براي خدا ناراحتي ها و مشکلات زمان غيبت را تحمل کن؛ اجر و مقام داري. لکن دعا براي تعجيل فرج را فراموش نکن؛ زيرا اين دعا معرّف خواست قلبي ما است و از آن طرف اگر در فرج تأخير شد، بايد راضي به رضاي الهي باشيم.
رابطه عدم عصمت فقيه و تجويز حكومت او
حجت الاسلام والمسلمين محمد سروش محلاتی تبيين كرد:
بین عصمت و عدالت، فاصله وجود دارد و نکته متمایز کننده، این است که امکان اشتباه و انحراف در مورد این حاکم در نظر گرفته می‌شود، ولی به منظور کاهش این انحراف، سیستم نظارتی خاصی بر آن وضع می‌شود
بحث درباره امام زمان، ظهور و ولایت با خبر واحد حل نمی‌شود
در درس تفسیر آیت الله جوادی آملی مطرح شد؛
حضرت آیت الله جوادی آملی گفت: دین ما تنها فقه نیست. فقه فقط فروعات زندگی ما است. بحث های عمیق تفسیری، اقتصادی، نظامی، سیاسی، فرهنگی، بحث درباره امام زمان علیه السلام، ظهور و ولایت، بحث هایی نیست که با خبر واحد حل شود. با خبر واحد نمی شود دین را نگه داشت. باید روایات مفید علم، متواتر سندی یا مستفیض باشند.
تمامي مشكلات جامعه از بي‌اخلاقي است
آيت الله صافي گلپايگاني:
امروز بيشتر از هر زماني جامعه ما به اخلاق احتياج دارد. متأسفانه بداخلاقي در اجتماع زياد شده است و مشكل اصلي همين است. اگر همه مسئولان و مردم فقط در خط اخلاق اسلامي قدم بردارند مشكلات مملكت حل مي‌شود. با صداقت و راستي مي‌توان جامعه را از گرفتاري نجات داد.
ناگفته‌هايي از زندگي آيت‌ الله بهاء‌الديني
حجت‌الاسلام والمسلمين سيد عبدالله بهاء‌الديني فرزند مرجع فقيد و عارف، مرحوم آيت‌الله العظمي بهاء‌الديني در آستانه سالروز رحلت اين عالم رباني در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه گوشه‌اي از حالات معنوي اين مرجع فقيد را تشريح کرد.
نگارخانه
فضیلت نماز اول وقت از زبان آیت الله بهجت
قدرت خدا
اصلاح جامعه
نظرسنجی
نظر شما درباره نسبت اكثريت جوانان با دين در جامعه‌ي ما چيست؟
در حال دين‌گريزي
پيوند قوي با دين
غيرقابل ارزيابي
گرايش به دين
ضديت با دين
غفلت از دين
بي‌تفاوتي
حديث
احكام
اخلاق و تربيت