کد خبر: ۲۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۳ - ۲۱:۵۵
تهیه‌کننده «سلمان فارسی» گفت: تحقیقات این پروژه تمام شده و پس از تایید اساتید، صاحب نظران، کارشناسان تاریخی و مذهبی که هر کدام بخش زیادی را شامل می‌شود و مطالعه زیادی نیاز دارد، داود میرباقری کار نگارش را شروع می‌کند.

بهروز خوش رزم تهیه‌کننده سریال فاخر«سلمان فارسی» در گفت‌وگو با تسنیم، از پایان تحقیق و پژوهش و این پروژه خبر داد و گفت: تحقیقات این اثر به پایان رسیده است و به زودی وارد مرحله نگارش می‌شویم.

وی با بیان اینکه از چند ماه آینده کار نگارش فیلمنامه را آغاز می‌کنند، افزود: پس از تایید اساتید، صاحب نطران، کارشناسان تاریخی و مذهبی که هر کدام بخش زیادی را شامل می‌شود و مطالعه زیادی نیاز دارد کار نگارش را شروع می‌کنیم.

خوش‌رزم اضافه کرد: نگارش فیلمنامه توسط گروهی از نویسندگان زیرنظر داوود میرباقری، کارگردان اثر انجام می‌شود.

میرباقری پیش از این در اظهارنظری درباره مجموعه سلمان فارسی گفته بود: سلمان فارسی چهار برابر «مختارنامه» گستردگی دارد و سخت است. من به زندگی سلمان علاقمندم. او به من کمک کرد و در پاره‌ای اوقات از پرتاب‌ها و سقوط‌هایی نجاتم داد.

در این سریال به زندگی «سلمان فارسی» از بدو تولد تا زمان مرگ و به ویژه مقطع مشرف شدن او به دین اسلام و همراهی وی با پیامبر (ص) توجه می‌شود. شخصیتی که سه دین بزرگ زرتشت، مسیحیت و در کنار آن یهودیت و در پایان اسلام را تحلیل می‌کند و در کنار علی (ع) آرام می‌گیرد.

سریال «سلمان فارسی» قرار است که در ۴۰ قسمت ۵۵ دقیقه‌ای به سفارش معاونت سیما به کارگردانی داود میرباقری تولید ‌شود.
Bookmark and Share
ایمیل مستقیم: info@salmanpress.ir
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: