کد خبر: ۲۹۵۸
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
نماینده ولی فقیه در سپاه:
برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها منتسب به سپاه هستند و انتظار می‌رود که خبرگزاری فارس و دیگر خبرگزاری‌ها در بیان خبر جامعیت داشته باشند، زیرا گاهی برخی اخبار بدون دقت و ملاحظه روی آنتن می‌رود.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با بیان این‌که رییس‌جمهور از نقد منصفانه حمایت کرده است، گفت: با این وجود برخی اخبار توسط خبرگزاری‌ها و رسانه‌های وابسته به سپاه بیان می‌شود که دقت لازم را ندارد.

به گزارش «انتخاب»، حجت‌الاسلام و المسلمین علی سعیدی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به این‌که هیچ کس مخالف نقد نیست و اصولا نقد برای آسیب‌شناسی و اصلاح است، اظهار کرد: آنچه سرلشکر فیروزآبادی مطرح کرد، درباره این بود که چرا برخی رسانه‌هایی که منتسب به نیروهای مسلح هستند، در انتقال خبر خود دقت لازم را ندارند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران افزود: به هر حال برخی رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها منتسب به سپاه هستند و انتظار می‌رود که خبرگزاری فارس و دیگر خبرگزاری‌ها در بیان خبر جامعیت داشته باشند، زیرا گاهی برخی اخبار بدون دقت و ملاحظه روی آنتن می‌رود.

سعیدی همچنین با اشاره به این‌که سرلشکری فیروزآبادی مطرح کرد که باید اخبار با دقت بیان شود، افزود: در خبررسانی سرعت بسیار مهم است، اما نباید در لابه‌لای سرعت زیاد غفلتی انجام شود زیرا این امر زیبنده نیروهای مسلح نیست و نباید با این اعمال هزینه‌های بی‌خودی ایجاد کرد. در واقع باید به گونه‌ای عمل کرد که دولت احساس کند که رسانه‌ها دلسوز هستند.

مطالب مرتبط
Bookmark and Share
ایمیل مستقیم: info@salmanpress.ir
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
انتشار یافته: ۱
چاپ نظرات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۴/۱۲
0
0
جناب آقاى مهدى طائب!
پيرو اظهاراتتان:( http://www.entekhab.ir/fa/news/169978) موارد زير قابل تذكر است:

١- با اين تحليل هاى غير واقعي، دقيقاً در جهت اختلاف بين شيعه و سني حركت مي كنيد. كشاندن پاى عربستان، قطر و تركيه به حمايت از داعش، يارگيرى براى اين گروهك است در سطح منطقه، و انتصاب داعش به آمريكا، انگليس و... ، نوعي جنگ رواني براى پشتيباني از داعش در فضاى جهاني و رسانه ايي است.

٢- يك فرضيه، اصل و اساس فتنه داعش را مربوط به پدر جد سازمانهاى اطلاعاتي يعني "كي. جي. بي " مي داند. براى آن قرائن و شواهدى هم ارائه مي دهد، قرائني چون مشي چريكي اين گروهك، ساختار،سازمان و سلاح روسي آن، پوشش ديني و استفاده از اسلام بدلي ،تظاهر ظاهرى آنها به دين، استفاده آنان از ريش هاى تولستوى شبيه به مسلمانان، رفتار و عملكردهاى افراطي، سوابق تاريخي در به توپ بستن و تخريب حرم ائمه (ع) ، سوابق تجزيه و اراده تجزيه نسبت به كشورمان، عراق و... در منطقه.

٣- روسها مواضع مستقيم عليه داعش همانند آمريكا، انگليس، قطر، عربستان و... نداشته اند. اعزام هواپيماهاى خارج از رده براى عراق نيز اقداماتي تعميمي است كه در مقابله با داعش ارزيابي نمي گردد.

٤- مبناى فرضيات جنابعالي با اخبار و واقعيات جارى ناسازگار است. در بحث استراتژى نيز داعش همگون با استراتژى آمريكا و متحدينش نيست. اما روسها براى گسيل كردن داعش به عراق داراى انگيزه و استراتژى هستند، از زمان حذف صدام و حزب بعث در عراق فعاليت زرقاوى و... به زيان آمريكا و متحدينش بوده كه توسط أمريكا حذف مي شود. سابقه داعش هم در همين جريان( زرقاوى) قرار دارد. نوع عملياتهاى زرقاوى و سر بريدن و ... به همين شكل داعش است. الي آخر ... .

٥- اگر مي خواهيد مشكل داعش در عراق خاتمه يابد بايد بنحوى اين گروهك توسط همه كشورهاى داراى منافع در منطقه ايزوله شود. با توجه به محكوميت داعش توسط ساير كشورها، لازم است اين گروهك توسط رييس جمهور، نخست وزير و وزير خارجه روسيه محكوم شود و آنان شخصاً داعش را گروهك تروريستي و جنايتكار اعلام كنند. همان كارى كه آمريكا، عربستان، قطر و...تاكنون انجام داده اند.

٦- ارائه تحليل با حب و بغض و غير واقعي، نه تنها مشكلات حادث شده را برطرف نمي كند، بلكه سوءظن به چنين تحليلگراني را برمي انگيزد. لذا شايسته است شأن كسوت و لباس روحانيت را در ارائه تحليل در حوزه هاى مختلف رعايت نمائيد كه به صواب نزديكتر است.
" آگاه ساز"
٩٣/٤/٩
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: