کد خبر: ۲۹۰۲
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۳
تعداد نظرات: ۲ نظر
آیا برای انتشار این کتاب توصيه‌ خاصی شده بود و دستور مقام وزارت برای این کتاب ویژه، بود، آیا قصد این بود که این کتاب به سرعت منتشر شود تا در نمایشگاه کتاب توزیع گسترده آن آغاز شود؟
فارس: معاون فرهنگی وزیر ارشاد در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس مبنی بر اینکه طی چند ماه ابتدایی سال شاهد هستیم برخی آثار بدون گذران مراحل قانونی در اداره کتاب به راحتی مجوز نشر گرفتند و این مجوز با دستور مستقیم وزیر ارشاد اعطا شد تا کتاب به سرعت منتشر شود. از آن جمله می‌توان به کتاب هاشمی سال 88 اشاره کرد، آیا برای انتشار این کتاب توصيه‌ خاصی شده بود و دستور مقام وزارت برای این کتاب ویژه، بود، آیا قصد این بود که این کتاب به سرعت منتشر شود تا در نمایشگاه کتاب توزیع گسترده آن آغاز شود، گفت: چند ماه قبل حدود 4 تا 5 ماه قبل از این پیرامون این کتاب پیگیری می‌شد و همانند سایر آثار کتاب هاشمی سال 88 مسیر خود را طی کرد اما برای اطمینان آن را برای چند مجموعه دیگر در حوزه جهت بررسی داده بودیم.

صالحی ادامه داد: همین‌جا عرض می‌کنم که بنده این کتاب را نخوانده‌ام اما فرآیند این کتاب نیز مراحلی را طی کرده است و در نهایت به لحاظ مجوز بلامانع اعلام شد البته کتاب هایی که مجوز می‌گیرند، به معنی این نیست همه مطالب آن درست است اما ما ضوابط نشر را داریم و مطابق آن ضوابط معیارهای کلی وجود دارد که در تطبیق انطباق باید آن را دید. درباره محتوای این اثر نیز اداره کتاب و وزارتخانه قضاوت خاصی نداشتند. ما مثل اداره استاندارد هستیم و طبق آن عمل می‌کنیم ولی به صراحت بگویم اینکه دقیقا پاراگراف به پاراگراف این کتاب درست است وزارت ارشاد ضامن آن نیست و چاپ آن در ابتدای سال 93‌ ربطی به نمایشگاه کتاب ندارد.
مطالب مرتبط
Bookmark and Share
ایمیل مستقیم: info@salmanpress.ir
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
چاپ نظرات
محمد خالقي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
0
0
استقبال گسترده مردم از كتاب گرانقدرآيت الله هاشمي نشان واقعياتوحقانيت موضع گيري ايشان مي باشد . آقايان خبرگزاري فارس از حقايق واتهمه داريد بدانيد كه ......نخواهيد داشت.
آشنادلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۱
0
0
برادران فارس نیوز اقلا کتاب را یه ورق بزنید بعدا جبهه گیری بکنید
این کتاب فقط گزارشی از مواضع آقای هاشمی در سال 88 می باشد که تمام اسنادش موجود و ثبت است بدون هیچ گونه تحلیل و ...
تعجب می کنم اخه چرا
شاید بعضی با رو شدن اسناد قوی آبرویشان و گفته ها و مواضع غیرعادلانه قبلشان به خطر می افتد که حتی از تاریخ مستند کشورمان هم فرار می کنند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: