کد خبر: ۱۲۷۸
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۴
به گزارش پايگاه سلمان فارسي به نقل از عصر ایران درجلسه علنی امروز مجلس، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سردار احمدی مقدم فرمانده کل نیروی انتظامی برای شنیدن نظرات نمایندگان درباره طرح امنیت اخلاقی حضور داشتند.

علی مطهری یکی از نمایندگانی بود که برای بیان انتقادات خود پشت تریبون رفت و گفت: انتقاد ما از عدم استقلال وزارت ارشاد در مقابل نگاه خاص دولت به مسائل فرهنگی است.

این نماینده اصولگرای تهران گفت: سیاستگذار نگاه فرهنگی دولت آقای مشایی است که شدیدا هم از طرف آقای احمدی نژاد حمایت می شود. اما انتظار ما این است که وزیر تابع قوانین اسلام باشد.

مطهری در ادامه افزود: مشکل ما این است که هر کس رئیس جمهور می شود خیال می کند به اتکای آرای خود می تواند سیاست های اقتصادی و فرهنگی و... دلخواه خود را اجرا کند. در حالیکه رئیس جمهور باید مجری سیاست های کلی نظام باشد که در جای خود وضع می شود.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در ادامه به مواردی از اکران فیلم ها اشاره کرد و گفت: در فیلم "شبانه روز" آن قدر روابط نامشروع در هم تنیده است که معلوم نیست زنی که باردار می شود پدر فرزندش کیست؟!

مطهری همچنین به فیلم "انتهای خیابان هشتم" اشاره کرد و گفت با وجود این فیلم ها نیازی به شبکه فارسی وان نیست!

او با اشاره به اینکه فیلم آتشکار در کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم نمایش داده شد و همه اعضای کمیسیون با اکران آن مخالف بودند، اما هم اکران شد و هم تبلیغ تلویزیونی داشت، تصریح کرد: در مراسم اختتامیه جشنواره فیلم فجر، هنرمندان با هر لباس و آرایشی حاضر می شوند و وزیر ارشاد هم در این مراسم شرکت می کند و در واقع بدحجابی آن ها را تایید می کند.

مطهری در خاتمه ضمن تشکر از نیروی انتظامی به دلیل استقامت در اجرای طرح امنیت اخلاقی از نیروی انتظامی خواست که این طرح را با مسائل امنیتی مخلوط نکنند و سوال کرد: نیروهایی که در خروجی بزرگراه ها مستقر شدهاند مربوط به طرح امنیت اخلاقی هستند یا به دلایل دیگر در این محل ها مستقر شده اند؟

خبرآنلاین: سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارشی در راستای طرح ارتقای امنیت اجتماعی و اخلاقی حاضر شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابیان این که محوریت طرح حجاب و عفاف وزارت کشوراست نه فرهنگ گفت: این که عنوان می شود که اعتقادی به اجرای طرح عفاف و حجاب دردولت وجود ندارد حرف نادرستی است و سازمانهای مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اولویت اصلی کارشان را بحث حجاب و عفاف قرارداده اند.
 
به گفته او درشورای فرهنگ عمومی که وزیر ارشاد رئیس است اولویت اصلی حجاب و عفاف است که دستگاه ها اقدام های خود را حول این محور تنظیم کنند: درحیطه وزارت فرهنگ در بحث کتاب اقدامهای لازم انجام شده است کتابهای مربوط به این بحث ترویج شده اند در سراسر کشور ومتقابلا ازکتابهای که مروج فرهنگ غرب است برخورد شده است و انتظار داریم ازنمایندگان هم که حمایت کنند.
 
حسینی توضیح داد: حتی در خارج از کشور درترکیه که یکی از نمایندگان مجلس هم در این مراسم حضور داشت یکی ازمجریان زبده که حجاب نامناسبی داشت تذکرات لازم به وی داده شد ودر خارج از کشور هم نظارت می شود چه برسد به داخل.
 
وی درباره برگزاری نمایشگاه های وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: در چنین نمایشگاه هایی با تمام دستگاه ها هماهنگ شد و حجاب و عفاف به خوبی رعایت شد شما نمونه ای از نمایشگاه ها را بیاورید که حجاب رعایت نشده است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: شما فکر می کنید تمام فیلمنامه هایی که به ارشاد ارسال می شود، مجوز می گیرد؟ نیمی از فیلم هایی که به ارشاد می آید به دلیل این که مغایر با شئونات جامعه اسلامی می دانیم سلب مجوز می شود و حتی وقتی فیلمی که در جشنواره اکران می شود در سینماهای کشور اجازه اکران پیدا نمی کند هر چند که کارگردان این فیلم چهره ای به ظاهر انقلابی و موجهی داشته باشد.

حسینی اصلاح تابلوی سردر 1500 واحد صنفی در تهران انجام شده است و ارجاع 737 واحد صنفی به پلیس اماکن تهران را داشته ایم که از حروف لاتین استفاده شده است و این موارد در حال اصلاح است و نسبت به ورود حروف لاتین هیچ کس بی تفاوت نیست.
 
وی با بیان این که در ورود کالاهای خارجی هم اقدامات مناسبی در حال انجام است، ادامه داد: البته در این زمینه اختلاف نظرهایی با وزارت صنعت داریم که باید برای تبلیغات چنین کالاهایی گفت وگو و مذاکره شود تا خدایی نکرده افراط و تفریط هایی در این زمینه صورت نگیرد.
Bookmark and Share
ایمیل مستقیم: info@salmanpress.ir
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: