کد خبر: ۱۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۰:۲۳
آيت‌الله نصرالله شاه‌آبادي در جمع گروه امر به معروف و نهي از منكر بشير اظهار داشت: كسي كه مي‌خواهد جزو آمران به معروف و ناهيان از منكر باشد بايد ابتدا خودش را امر و نهي كند

به گزارش حوزه نیوز، آيت‌الله نصرالله شاه‌آبادي در جمع گروه امر به معروف و نهي از منكر بشير اظهار داشت: كسي كه مي‌خواهد جزو آمران به معروف و ناهيان از منكر باشد بايد ابتدا خودش را امر و نهي كند.

عضو هيئت امناء گروه فرهنگي جهادي بشير افزود: مبادا در مسئله امر به معروف و نهي از منكر اهانتي به ديگران شود.

وي این دو فریضه را از امتيازات شيعه و مسلمان بودن عنوان كرد و گفت: كسي كه ديگران را امر و نهي مي‌كند بايد شرايط و خصوصيات امر به معروف و نهي از منكر را داشته باشد.

آيت‌الله شاه آبادي بر لزوم برخورد مودبانه و منطقي در تذكر لساني تاكيد كرد و اظهار داشت: امر به معروف و نهي از منكر يكي از واجبات الهي است و همه ما وظيفه داريم اين واجبات را عملي كنيم و اگر امر به معروف و نهي از منكر را كنار نگذاشته بوديم يقينا وضعيت جامعه اسلامي به اينجا نمي‌رسيد.

اين استاد اخلاق حوزه با انتقاد از بي‌تفاوتي برخي افراد نسبت به احياي اين دو واجب الهي و مقاومت در برابر آمران به معروف و ناهيان از منكر، خطاب به اين افراد گفت: اگر به احياي امر به معروف و نهي از منكر كمك نمي‌كنيد لااقل به عاملان منكر كمك نكنيد.

آيت‌الله شاه آبادي فعاليت تشكل‌هاي مردمي امر به معروف و نهي از منكر را تحسين‌برانگيز دانست و تاكيد كرد: جواناني كه در احياي تذكر لساني فعاليت مي‌كنند بايد از شرايط و خصوصيات فعاليت در اين امر خطير مطلع باشند چراكه امر به معروف و نهي از منكر وقتي به صورت مودبانه و منطقي باشد اثرگذاري بيشتري دارد.

بر اساس اعلام ستاد احياء امر به معروف و نهي از منكر استان قم، وي در پايان گفت: اميدواريم همه ما در زمره آمران به معروف و ناهيان از منكر باشيم و خودمان را مزين به معروف و به دور از منكر كنيم

Bookmark and Share
ایمیل مستقیم: info@salmanpress.ir
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
نظرسنجی
نظر شما درباره نسبت اكثريت جوانان با دين در جامعه‌ي ما چيست؟
در حال دين‌گريزي
پيوند قوي با دين
غيرقابل ارزيابي
گرايش به دين
ضديت با دين
غفلت از دين
بي‌تفاوتي